Wina lipca w Pikado!

Nadszedł kolejny miesiąc a z nim nowe wina miesiąca. Tak jak w zeszłym miesiącu, każdy gość będzie mógł wziąć udział w konkursie w którym można wygrać wina lipca. 

A w lipcu szczególnie polecamy następujące wina:

 • CHARLES SPARR, 2014

  Producent: Charles Sparr, region: Alzacja,
  szczepy: Gewurztraminer, Apelacja:AOC Alzacja

  Wino o intensywnej, złotej, nasyconej barwie. Dominują aromatysuszonych moreli, brzoskwini, gruszki w syropie, wanilii, róż i ziół. W ustach gęste, kremowe, bardzo owocowe i dojrzałe. Dominują owoce cytusowe (papaja, ananas, brzoskwinia) jest też miód, biała czekolada i intensywna nuta przejrzałych fig Dojrzałe, dobrze dotarte, rozwinięte. Warto spróbować, bo to klasyczny przykład tej odmiany.

 

 • TITULAR COLHESTA, 2015 

  Producent: Caminhos Cruzados, region: DOC Dao,
  szczepy: Encruzado, Malvasia Finca

  Portugalski Biały Blend tradycyjnie został wyprodukowany z odmian winorośli, zawierających lokalne odmiany portugalskie. Wino o dobrej kwasowości i świeżym aromacie owocowym. W ustach jest dobrze zbalansowane i świeże o dobrej strukturze i objętości • LE  TORRI , ROSSO PICENO SUPERIORE, 2011 

  Producent: COCCI GRIFONI, region: Marche,
  szczepy: 55% Montepulciano, 45% Sangiovese, apelacja: DOC

  Soczyste, czerwone harmonijne wino z charakterem, o wyjątkowym niepowtarzalnym bukiecie typowym dla regionu Marche. Dojrzewa ok. 16-18 miesięcy w beczkach ze słoweńskiego drewna, później przelane do butelek pozostaje w nich jeszcze kilka miesięcy zanim trafi na rynek.

 • SENORIO DE P. PECINA CRIANZA, 2011 

  Producent: Bodegas Hermanos Pecina, region: Rioja,
  szczepy: Tempranillo, Graciano, Garnacha

  Wino posiada wiśniowy lekko złamany pomarańczem kolor, co jest efektem przechowywania w dębie. Zachowuje aromaty owocowe charakterystyczne dla win młodych, lecz ługi okres (24 mc) leżakowania w barricas z najwyżej cenionego francuskiego dębu czyni je znacznie bardziej zrównoważonym. Dzięki temu wino jest okrągłe na podniebieniu. ma przyjemne i intensywne nuty wanilii i tytoniu, pieczonego tosta oraz wyraźne taniny.