Wina września w Pikado

Dla wielu nadchodzi miesiąc w którym trzeba wrócić do pracy. W Pikado spośród naszej bogatej karty win w każdym miesiącu wybieramy parę pozycji, aby je wyszczególnić i gorąco polecić naszym gościom. We wrześniu naszymi winami miesiąca są:

LE  TORRI , ROSSO PICENO SUPERIORE, 2011 – 95,00 zł/ 16,00 zł

Producent: COCCI GRIFONI, region: Marche, szczepy: 55% Montepulciano, 45% Sangiovese, apelacja: DOC

Soczyste, czerwone harmonijne wino z charakterem, o wyjątkowym niepowtarzalnym bukiecie typowym dla regionu Marche. Dojrzewa ok. 16-18 miesięcy w beczkach ze słoweńskiego drewna, później przelane do butelek pozostaje w nich jeszcze kilka miesięcy zanim trafi na rynek.

 

SERENO e NUVOLE,2014 – 130 zł / 22 zł

Producent: Fattoria Dianella region: Vermentino Toscano szep: Vemontino Apelacja: Toscana IGT

Wyprodukowanego z purpurowych winogron. Fermentowane w kontrolowanej temperaturze. Starzone w stalowych beczkach  i następnie w małych francuskich beczkach dębowych. Wino to charakteryzuje sie świerzym i porywającym charakterem. Najlepiej pasuje do dań z drobiu i ryb. Wyczuwalny smak owoców tropikalnych i nuty białych kwiatów z użyciem naturalnych drożdzy.

 

JOSE PARIENTE SAUVIGNON BLANC, 2015 - 130,00 zł/ 22,00 zł

Producent: Bodegas Jose Pariente, region: Kastylia i Leon, region winiarski: Rueda, szczepy: 100% Sauvignon Blanc

Wino o barwie jasnożółtej z zielonymi refleksami. Jego aromatyczna ekspresja wyrażona jest nutą roślin i owoców egzotycznych, zapachem świeżo skoszonej trawy i odrobiną mineralnego powiewu. W ustach czuć typowe cechy Sauvignon Blanc, elegancję świeżą i czystą