O nas

PIKADO to nowoczesna restauracja w ścisłym centrum Torunia, mieszcząca się w niezwykłym pod względem architektonicznym Centrum Kulturalno-Kongresowym JORDANKI. Budynek oraz restaurację zaprojektował Fernando Menis, hiszpański architekt z Teneryfy. Jesienią 2010 r. na Światowym Festiwalu Architektury w Barcelonie budynek Centrum został wybrany najlepszym projektem kulturalnym przyszłości. 

W ceglanych wnętrzach restauracji harmonijnie współgrają współczesne trendy z gotycką architekturą toruńskiej Starówki. 

Szefem kuchni i właścicielem PIKADO jest Artur Moroz – restaurator z ponad 20-letnim doświadczeniem. Swoją karierę zawodową zaczynał w Warszawie, gdzie stał na czele kilku renomowanych restauracji. Z Warszawy przeniósł się do Trójmiasta. Tam otworzył własny lokal - restaurację „Bulaj”, którą kojarzą wszyscy bywalcy Sopotu. 

PIKADO oferuje autorskie dania szefa kuchni. Specjalnością restauracji są przede wszystkim steki z dojrzewającej (we własnej dojrzewalni) polskiej wołowiny i regionalne produkty, z których codziennie powstają potrawy dnia. Dopełnieniem menu jest bogata karta win opracowana przez sommeliera restauracji, Aleksandrę Olejniczak. Znaleźć w niej można ponad 100 win z całego świata (najobszerniejsza karta win w Toruniu), w tym wina sprzedawane pod własną marką PIKADO, a także polskie wina z winnicy Turnau. 

W PIKADO urzekają nie tylko nowe smaki, ale też przystępne ceny. To idealne miejsce na spotkania biznesowe w odległości dosłownie kilkudziesięciu metrów od Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, ale również na romantyczne kolacje i spotkania rodzinne. 

Restauracja oferuje darmowe wi-fi.

 

PIKADO:

  restauracja przystosowana dla osób niepełnosprawnych

   restauracja przyjazna psom

  lokal klimatyzowany

 

 

Zobacz także:  Regulamin realizacji Voucherów do restauracji PIKADO